У Законі України «Про боротьбу з тероризмом» термін «тероризм» визначається як «суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей».

Тероризм, на жаль, став невід’ємною частиною політичних і економічних процесів в світі, і представляє все більш значну загрозу громадській і національній безпеці. Із одиничних проявів він перетворився в масове явище.

Тероризм та його розповсюдження у багатьох країнах, виникнення та кримінальна діяльність міжнародних терористичних організацій, підпільних терористичних та екстремістських центрів створює реальну загрозу всьому людству, у тому числі громадянам України, суспільним організаціям, державним органам та державі в цілому.

За останні роки терористичні акти були здійснені у безпосередній близькості до наших кордонів. Такий стан справ не може нас не непокоїти. Правоохоронні органи, які відповідають за стан національної безпеки та забезпечення безпеки громадян, суспільства та держави попереджують про можливість здійснення терористичних актів на території України, в тому числі у нашій області.

Аналіз подій, пов’язаних з екстремальними та надзвичайними ситуаціями, які трапилися останнім часом у найближчому оточенні нашої країни дають привід говорити про необхідність підвищення уваги до питань безпеки.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Правильні та грамотні дії допоможуть зберегти ваше життя.

Правила безпеки і дії працівників та студентів при виникненні загрози надзвичайної ситуації (терористичної загрози)

Про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності звертайтесь за телефоном: 0-800-501-482 або пишіть на електронну скриньку: callcenter@ssu.gov.ua.