50 РОКІВ!

 

 

 

Маріупольський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського вже п’ять десятиліть готує справжніх професіоналів, талановитих, натхненних, здатних не просто працювати – творити!

 

У рік свого 50-річчя коледж  грунтовно і впевнено дивиться в майбутнє.

 

Не віриться, що всього півстоліття тому все починалося.

 

У 1968 році наказом Міністерства торгівлі УРСР №248 від 08.07.1968 був заснований технікум радянської торгівлі. Перша адреса технікуму – стара будівля колишньої школи. Всього 12 навчальних аудиторій і спортзал, який був одночасно і актовим залом.

 

І вже в 1977 році було розпочато будівництво нової будівлі за адресою вул. Матросова, 7.

 

Завдяки ентузіазму та наполегливості першого директора Бороденка Олександра Прокоповича 30 грудня 1979 року будівництво технікуму було закінчено й 1 вересня 1980 року почалися заняття в новому приміщенні.

 

Протягом багатьох років підготовка молодших спеціалістів здійснювалася в навчальному закладі за трьома спеціальностями: «Товарознавство продовольчих товарів», «Товарознавство непродовольчих товарів» і «Технологія приготування їжі».

 

Бороденко Олександр Прокопович згуртував міцний колектив викладачів, який у незмінному складі працював довгі роки.

 

З вдячністю пам’ятаємо ветеранів навчального закладу, які передавали студентам знання і досвід, виховували справжніх знавців торгової справи. Це заступник директора з навчальної роботи Камишова В.Х., завідуюча денним відділенням Шарубіна В.І., завідуюча заочним відділенням Пустоварова Г.В., зав.практики Волченко Л.П., керівник фізвиховання Дедусенко Н.І., завідуюча технологічною лабораторією Титенко Л.Н., завідуюча бібліотекою Колесникова Л.П., Бистрова С.А., Савчук С.З., Донченко Є.І., Балаклеец К.В., Іванова В.І., Кузнєцова Н.В., викладачі Нагірна Л.І., Бережний Е.А., Ігнатова С.А., Зімонова А.Т., Воронова Н.І., Карнаш Т.Л., Куйбіда Г.В., Кібус Л.Я., Чухраева Л.В., Донцова А.К., Радчук А.А. , Бутко Л.В., Ніколаєнко В.М., Ушкалова Ж.К., Юрдоман А.Ф. , Надєждіна Л.Н., Єрмакова А.Ф., Федорова Н.П., Попова М.Г., Ткаченко А.Т., Лаврик О.М., Кутахова Н.Г., Терентьєва Е.П., Артамонова З.М., Чернова Е.П., Плужникова Г.І., Балджи О.І., Робочий В.М., Пчельникова Г.А., Лановенко Л.Н., Абакуменко Т.Є., Савчукова Т. М.

 

9 вересня 1991 року Жданівський технікум радянської торгівлі був перейменований у Маріупольський комерційний технікум.

 

29 травня 1997 року Маріупольський технікум став структурним підрозділом Донецького торгового інституту, а 30 листопада 1998 року – Донецького державного університету економіки і торгівлі.

 

Входження в структуру Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського в 2007 році дозволило скоординувати спільну діяльність по впровадженню ступеневої освіти за інтегрованими навчальними програмами «коледж – університет» і забезпечити ефективне використання науково-педагогічного персоналу.

 

З 1997 року, протягом 20 років, коледж очолювала Сохацька Ольга Вікторівна. Вона постійно працювала над вдосконаленням матеріально-технічної бази навчального закладу, направляла діяльність педагогічного колективу на впровадження інноваційних форм навчання і виховання, на підвищення професіоналізму. Були відкриті нові спеціальності: «Бухгалтерський облік», «Фінанси і кредит», «Ресторанне обслуговування», «Економіка підприємств».

 

В даний час освітній процес забезпечують 34 викладачі, з яких 6 викладачів-методистів, 18 викладачів вищої категорії. У коледжі працює викладач, яка нагороджена медаллю «Трудової Слави».

 

Партнерство та взаємна відповідальність – ось секрети успіху колективу коледжу в усі часи. Наше кредо – робити успішними людей, які в нас повірили.

 

За роки існування коледж випустив понад 30 тис. фахівців, багато з яких добре відомі в Маріуполі та за його межами. Це секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма, завідувач кафедри економіки та міжнародних відносин МДУ д.е.н. професор Юрій Чентуков, заступник директора ГО «Фіала» Олена Плошкарева, керуюча відділенням ПАТ Приватбанк Оксана Гюрхан, керуючий мережею приватних дитячих садів і шкіл м.Києва Андрій Ковальов, директор компанії «Фокстрот» Сергій Пастушенко, завідувачка відділу «Посуд» гіпермаркету «Епіцентр» Світлана Денисова і багато інших.

 

Багато випускників з особливою теплотою і вдячністю відгукуються про своїх наставників.

25 грудня 2015 року технікум був перейменований у Маріупольський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

За 50 років існування коледжу стабільною залишилася потреба регіону і відповідно прийом на всі спеціальності коледжу. Навчання в коледжі здійснюється на основі повної (11 класів) і базового (9 класів) загальної середньої освіти. Для випускників професійних ліцеїв навчання в коледжі здійснюється за скороченою програмою. На сьогоднішній день коледж є єдиним навчальним закладом у регіоні, який готує фахівців економічного профілю. Випускники коледжу продовжують подальше навчання в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Останні роки успішний і динамічний розвиток коледжу здійснюється під керівництвом кандидата економічних наук Карини Юріївни Шерстюкової. Розширення і поповнення навчально-матеріальної бази, розробка нової нормативно-правової документації, ефективне здійснення навчально-виховного процесу – заслуга нинішнього директора коледжу. З метою удосконалення роботи коледжу К.Ю. Шерстюкова за програмою Міністерства освіти і науки України пройшла стажування в США, штат Флорида.

Коледж має великі перспективи, багато інноваційних ідей та проектів, які без сумніву, будуть втілені в життя.

Ми 50 років робимо те, у що віримо, і віримо в те, що робимо разом.

 

 

Чорноус В.В., заступник директора з навчальної роботи

 

Темнохуд Е. О., методист коледжу