19 лютого Україна святкує День Державного герба. 27 років тому, 19 лютого 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного герба України. Тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією.
Державний Герб – це символ, який презентує певну країну як суверенну незалежну державу, офіційна емблема, зображувана на офіційних документах, печатках, грошових знаках держави.
Державний Герб України складається з Малого та Великого Гербів. Малим Державним Гербом України є золотий тризуб на блакитному фоні.
Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій території з найдавніших часів і шанувався як магічний знак свого роду, оберіг. У вигляді державної символіки він використовувався князями часів Київської Русі, став Державним Гербом УНР, у ХХ ст. як символ репрезентував різні політичні організації. Ставши Державним Гербом сучасної України тризуб символізує тяглість і спадкоємність традицій нашої території. Отже з метою відзначення цього свята бібліотека нашого коледжу презентувала книжкову виставку «Краса і велич символів державних» до 27-річчя затвердження Державного герба України. В книгах, журнальних, газетних публікаціях, поданих на виставці, простежується шлях знаку тризуба від містичного символу напівлегендарних часів до національного символу та Державного Герба України.
Державний Герб України — це один із чотирьох офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією. Ми пишаємося своїми національними символами, традиціями, культурою та людьми.

 

previous arrow
next arrow
Slider