Віртуальний музей історії коледжу

ІСТОРІЯ КОЛЕДЖУ

Маріупольський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського – державний заклад вищої освіти Міністерства освіти і науки  України.

 1968 рікДень народження коледжу. Коледж  створено колишнім Міністерством торгівлі УРСР, як Ждановський технікум радянської торгівлі.

09 вересня 1991 року – Ждановський технікум радянської торгівлі наказом Міністерства торгівлі УРСР від № 91 перейменований в Маріупольський комерційний технікум.

29 травня 1997 року – Маріупольський комерційний технікум ліквідовано згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 526 і створено Маріупольський технікум Донецького комерційного інституту, як його структурний підрозділ.

Входження до структури Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського дало можливість скоординувати спільну діяльність та реалізувати Закони України «Про освіту» та «Про вищу освіту» щодо впровадження ступеневої освіти фахівців за інтегрованими навчальними планами та програмами: «професійний ліцей-коледж-університет» і забезпечити ефективне використання науково-педагогічного персоналу.

30 листопада 1998 року – згідно з постановою Кабінету Міністрів Україні  створено Донецький державний університет економіки і торгівлі і технікум отримав назву – Маріупольський технікум Донецького державного університету економіки і торгівлі.

20 липня  2000 року – згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1144 Донецькому державному університету присвоєно ім’я вченого Михайла Івановича Туган-Барановського і технікум отримав назву – Маріупольський технікум Донецького державного університету економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського.

21 березня 2007 року – у відповідності до наказу Міністра освіти і науки України № 222 «Про оголошення Указу Президента України «Про надання Донецькому державному університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського статусу національного» технікум отримав назву – Маріупольський технікум Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

25 грудня 2015 року – відповідно до наказу Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського № 174 «Про перейменування структурних підрозділів» Маріупольський технікум ДонНУЕТ перейменовано у Маріупольський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Коледж здійснює освітню діяльність відповідно до нормативних і програмних документів МОН України, відноситься до ВНЗ 1 рівня акредитації з правом підготовки молодших спеціалістів, акредитований згідно з рішенням АК від 08.07.2014, протокол № 110 (наказ МОН України від 15.07.2014  № 26-42-Л). Ліцензія: серія АЕ, №  527682 від 15.12.2014.

Для здійснення освітнього процесу на сучасному рівні обладнано 37 кабінетів, 2 лабораторії, 5 комп’ютерних класів на 60 робочих місць. До послуг студентів бібліотека, читальна, актовий зал, спортивний зал, медпункт, їдальня на 120 місць.

Навчання в коледжі здійснюється на основі повної загальної середньої освіти (11 класів) та базової загальної середньої освіти (9 класів) на умовах держзамовлення та на умовах контракту (за кошти фізичних та юридичних осіб). Для випускників професійних ліцеїв навчання в коледжі здійснюється на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника.

Коледж сприяє своїм випускникам у подальшому навчанні у закладах вищої освіти 3-4 рівнів акредитації.

 

Цікавинки

Перший адрес – вул Котовського, 167. В технікумі було облаштовано  12 аудиторій, спортзал спільно з актовим залом. 30 грудня 1979 рік – введено в дію новий навчальний корпус за адресою вул. Матросова,7

Перший директор Бороденко Олександр Прокофійович. 1997-2017 роки директор  Сохацька Ольга Вікторівна,  2017 року – директором стала Шерстюкова Карина Юріївна

Бази практики для студентів

1969 рік – вперше студенти вийшли на практику в магазин «Детский мир», універмаг «Україна», гастроном «Київ»

1970 рік – нові бази практики магазин «Лазурь», «Взуття», «1000 дрібниць», гастроном «Центральний», гастроном №7

1976 рік – у новому торговому комплексі «Мрія» організована нова база практики

1987 рік – універсам «Кировський»

1990 рік – «Звездний»

Перелік спеціальностей, за якими випускались фахівці

Перший набір за спеціальностями «Товарознавство продовольчих товарів», «Товарознавство непродовольчих товарів», «Технологія приготування їжі»

1994рік – відкриття нової спеціальності «Бухгалтерський облік»

1998 рік – відкриття спеціальності «Фінанси і кредит»

2013 рік – “Економіка підприємства” та “Ресторанне обслуговування”